FIRMES D’AUTORS EN ELS ESTANDS (Palau 2)

Les firmes dels autors presents en el Saló tindran lloc als estands dels expositors.
La programació és la que han proporcionat els editors.
Els horaris poden patir canvis d’última hora.

La informació s’actualitzarà al web www.ficomic.com i en les dels respectius expositors.

001 EDICIONES. Stand 105.

Dijous 5 de maig

12.00 – 13.00: Luis Quiles

12.00 – 13.30: Lele Vianello

15.30 – 17.30: Lele Vianello

16.00 – 18.00: Luis Quiles

Divendres 6 de maig

11.00 – 13.00: Lele Vianello i Luis Quiles

15.30 – 17.30: Lele Vianello

16.00 – 18.00: Luis Quiles

Dissabte 7 de maig

11.00 – 13.00: Lele Vianello i Luis Quiles

15.30 – 17.30: Lele Vianello

16.00 – 18.00: Luis Quiles

Diumenge 8 de maig

11.00 – 14.00: Lele Vianello i Luis Quiles

16.00 – 18.00: Luis Quiles

ALETA EDICIONES. Stand 105

Dijous 5 de maig

13.00: Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio, Iñaki Holgado i Doug Braithwaite

16.00: Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio i El Torres

17.30: Eleuteri Serpieri, Josep Busquet, José Ángel Ares, Juan Santacruz, Juan Carlos Cereza i Mike Carey

19.00: Iñaki Holgado i Doug Braithwaite

Divendres 6 de maig

11.30: Eleuteri Serpieri, Iñaki Holgado i Doug Braithwaite

13.00: Josep Busquet, José Ángel Ares, José Fonollosa, Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio,  Mike Carey i El Torres

16.00: Josep Busquet i José Ángel Ares

17.00: José Fonollosa, Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio, Mike Carey i El Torres

19.00: Pere Pérez, Juan Santacruz, Juan Carlos Cereza, Doug Braithwaite i El Torres

Dissabte 7 de maig

10.30: Eleuteri Serpieri

11.30: José Fonollosa, Mike Carey i Doug Braithwaite

12.00: Sergio Bleda, Cafu i Sergio Dávila

13.00: Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio, Juan Santacruz, Juan Carlos Cereza, Iñaki Holgado, El Torres, Josep Busquet i José Ángel Ares.

16.00: Claudio Stassi, Giovanni Di Gregorio, José Fonollosa, Iñaki Holgado, El Torres, Josep Busquet i José Ángel Ares

17.30: Carlos Díaz Correia i Jacobo Márquez

18.00: Sergio Bleda, Sergio Dávila, Joan Boix i Mike Carey

19.00: Cafu, Víctor Santos, Juan Santacruz, Juan Carlos Cereza i Doug Braithwaite

Diumenge 8 de maig

11.30: José Fonollosa

12.00: Sergio Bleda, Pere Pérez, Cafu i Víctor Santos

13.00: Sergio Dávila, Joan Boix, Doug Braithwaite i El Torres

17.30: Claudio Stassi, Juan Santacruz, Juan Carlos Cereza, Doug Braithwaite i El Torres

ASTIBERRI. Stand 71-72.

Dijous 5 de maig

18.30 – 20.00: Juan Díaz Canales, Tyto Alba, Katrin Bacher i Nadar

Divendres 6 de maig

11.00 – 12.30: Juan Díaz Canales, Miguel Gallardo i Nadar

12.30 – 14.00: Jali, Álvaro Ortíz, Ramón Boldú i Marcos Prior

17.00 – 18.30: Santiago García, Luís Bustos, Javier Olivares i Paco Roca

19.00 – 20.30: Nadar, Jorge Monlongo, Rubén Fernández i David Rubín

Dissabte 7 de maig

11.00 – 12.30: Jason, Tom i Romeu

12.30 – 14.00: David Rubín, Jali i Marcos Prior.

17.00 – 18.30: Jorge Monlongo, Álvaro Ortiz, Rubén Fernández i Pedro Vera.

19.00 – 20.30: Santiago García, Luís Bustos, Javier Olivares i Paco Roca

Diumenge 8 de maig

11.00 – 12.30: Jorge Monlongo, Álvaro Rotiz i David Rubín

12.30 – 14.00: Luís Bustos, Paco Roca, Santiago García (13h a 14h) i Javier Olivares  (13h a 14h)

17.00 – 18.30: Rubén Pellejero, Tyto Alba i Katrin Bacher

C.G.A. COMERCIAL GRUPO ANAYA. Stand 69.

Dissabte 7 de maig

17.00: Santiago García

CASA DEL LIBRO – CASA DEL LLIBRE. Stand 89.

Dijous 5 de maig

18.00: Loulogio

Divendres 6 de maig

18.00: Javi de Castro

Dissabte 7 de maig

12.00 – 13.00: Zerocalcare

13.00 – 14.00: Cristina Torrón

17.00 – 18.00: Manel Fontdevila

18.00 – 19.00: Miguel B. Núñez

19.30 – 21.00: Andrés Palomino

Diumenge 8 de maig

12.00 – 13.00: Zeina Abirached i Sara Fratini

DIÁBOLO EDICIONES. Stand 48-49.

Dijous 5 de maig

12.00 – 13.30: Jordi March i Enrique Corominas

13.30 – 14.30: Nacho Castro

17.00 – 18.00: Gerardo Santos  y Guillem Medina

18.00 – 19.00: Miguel Ángel Parra i Julieta Arroquy

19.00 – 20.00: Rose Triguero i Damián Campanario

Divendres 6 de maig

10.30 – 11.30: Paco Zarco i Mannfred Salmon

11.30 – 13.00: José Miguel Fonollosa

13.00 – 14.30: Xavi i Sasa

15.00 – 16.30: José Miguel Fonollosa

16.30 – 18.00: Santipérez

18.00 – 19.00: Marcos Prior

18.00 – 19.30: Nacho Casanova

19.30 – 20.30: Sergi Llorens, Juan Aguilera i Nacho Castro

Dissabte 7 de maig

10.30 – 11.30: Julieta Arroquy

10.30 – 12.00: Deamo Bros

11.30 – 13.00: Mique Beltrán

12.00 – 13.00: Igor Fernández

13.00 – 14.00: Ramon Rosanas

13.00 – 14.30: José Manuel Robledo i Marcial Toledano

16.00 – 17.00: Josep Oliver i Bart Torres

17.00 – 18.30: Xavi i Sasa

18.30 – 20.00: José Miguel Fonollosa i Aitor Eraña

20.00 – 21.00: Josep Oliver,  Bart Torres i Daniel Mainé

Diumenge 8 de maig

10.30 – 12.00: Raúl i Roger Ibáñez

11.30 – 13.00: Mique Beltrán

12.00 – 13.00: Josep Oliver i Bart Torres

13.00 – 14.30: José Manuel Robledo i Marcial Toledano

14.00 – 15.00: José Miguel Fonollosa

14.30 – 15.30: Aitor Eraña

17.00 – 18.00: Julieta Arroquy i Guillem Medina

18.00 – 19.00: Igor Fernández i Bart Torres

DIBBUKS. Stand 87.

Dijous 5 de maig

18.30: Mathilde Domecq, El Torres , Sandra Molina, Juan Berrio

Divendres 6 de maig

11.00: Stefano Turconi, Teresa Radice, El Torres, Sandra Molina i Jaime Martínez

12.30: Javi de Castro i Juan Berrio

18.30: Pierre Alary, Stefano Turconi i Teresa Radice

Dissabte 7 de maig

11.00: Mathilde Domecq, El Torres, Jesús Alonso Iglesias i Juan Berrio

12.30: Pierre Alary i autores de La Resistencia

17.00: Mathilde Domecq, Stefano Turconi i Teresa Radice

18.30: Pierre Alary, El Torres, Jesús Alonso Iglesias, Javi de Castro i Josep Busquet

Diumenge 8 de maig

11.00: Mathilde Domecq, Pierre Alary i autores de La Resistencia

12.30: Andrés G. Leiva, Stefano Turconi i Teresa Radice

17.00: Mathilde Domecq, Josep Busquet i Javi de Castro

18.30: Andrés G. Leiva i Kiko da Silva

DOLMEN EDITORIAL. Stand 62-63-64

Divendres 6 de maig

12.00-14.00: Rafa Fonteriz 

16.00-17.00: Enrique Vegas

16.00-17.00: Doc Pastor

17.00-18.00: Isaac Viana

17.00-18.00: Toni T. Morro

18.00-20.00: Rara Fonteriz

18.00-19.00: Nacho Fernández 

18.00-20.00: Iñigo de Prada

Dissabte 7 de maig

11.00-12.00: Enrique Vegas 

11.30-12.30: Dany 

11.30-12.30: Walthery 

12.30-13.30: Montse Navarro 

12.30-13.30: Quim Bou 

12.30-14.30: Rara Fonteriz 

16.00-17.00: Enrique Vegas

16.00-17.00: Nacho Arranz 

17.00-18.00: Montse Navarro 

17.00-18.00: Nacho Fernández 

18.00-19.00: Javier Olivares

18.00-19.00: Doc Pastor 

19.00-20.00: Toni T. Morro

Diumenge 8 de maig

12.00-13.00: Nacho Fernández 

12.00-13.00: Javier Olivares 

13.00-14.00: Doc Pastor 

13.00-14.00: Isaac Viana 

ECC EDICIONES. Stand 103.

Dijous 5 de maig

16.00 – 16.45: Yildiray Çinar

17.00 – 17.45: Álvaro Martínez

18.00 – 18.45: Brian Azzarello

19.00 – 19.45: Frank Miller (Inscripción para firmas cerrada)

Divendres 6 de maig

10.30 – 11.15: Álvaro Martínez

11.30 – 12.30: Yildiray Çinar

12.45 – 13.45: Alberto Ponticelli

16.00 – 16.45: Álvaro Martínez

17.00 – 17.45: Frank Miller (Inscripción para firmas cerrada)

18.00 – 18.45: Brian Azzarello

19.00 – 19.45: Yildiray Çinar

20.00 – 20.45: Alberto Ponticelli

Dissabte 7 de maig

10.00 – 10.45: Yildiray Çinar

11.00 – 11.45: Alberto Ponticelli

11.45 – 12.30: Álvaro Martínez

12.30 – 14.00: R.M. Guera

16.00 – 16.45: Yildiray Çinar

17.00 – 17.45: Frank Miller (Inscripción para firmas cerrada)

18.00 – 18.45: Brian Azzarello

20.15 – 21.00: Alberto Ponticelli

Diumenge 8 de maig

10.30 – 11.15: Alberto Ponticelli

11.30 – 12.30: Yildiray Çinar

12.45 – 13.45: Álvaro Martínez

16.00 – 16.45: Alberto Ponticelli

17.00 – 17.45: Frank Miller (Inscripción para firmas cerrada)

18.00 – 18.45: Brian Azzarello

19.00 – 19.45: Yildiray Çinar

EDICIONES B. Stand 95.

Dissabte 7 de maig

12:00: Jan i Efepé

17.00: Franciso Ibáñez

Diumenge 8 de maig

12.00: Cera i Ramis

EDICIONES BABYLON. Stand 57-58-59-60.

Dijous 5 de maig

12.00 – 14.00: Daniel Alarcón i Marta Nael

17.00 – 20.00: Daniel Alarcón

Divendres 6 de maig

12.00 – 14.00: Daniel Alarcón

16.00 – 17.00: Javier Bolado

16.00 – 20.00: Daniel Alarcón

17.00 – 18.00: Angel Company

18.00 – 21.00: Marta Nael

19.00 – 21.00: Jorge Monreal

Dissabte 7 de maig

11.00 – 13.00: Jorge Monreal i Daniel Alarcón

13.00 – 14.00: Marta Nael i Javier Bolado

16.00 – 18.00: Jorge Monreal i Daniel Alarcón

18.00 – 19.00: Angel Company

19.00 – 20.00: Daniel Alarcón

19.00 – 21.00: Marta Nael

20.00 – 21.00: Jorge Monreal

Diumenge 8 de maig

11.00 – 13.00: Marta Puig, Jorge Monreal i Daniel Alarcón

13.00 – 14.00: Angel Company

16.00 – 17.00: Jorge Monreal

16.00 – 19.00: Marta Nael

17.00 – 19.00: Daniel Alarcón

19.00 – 20.00: Javier Bolado

EDICIONES LA CÚPULA. Stand 107-108-109.

Divendres 6 de maig

18.00 – 19.30: Max i Sole Otero

19.30 – 21.00: Jardí i Ariño

Dissabte 7 de maig

11.00 – 12.30: Núria Tamarit i Xulia Vicente

12.30 – 14.00: Sebas Martín, Marcelo Quintanilha i Martí

16.30 – 18.00: Ana Oncina, Cristian Robles i Max

18.00 – 19.30: Jardí, Ariño i Atilio

19.30 – 21.00: Autores de Voltio

Diumenge 8 de maig

11.00 – 12.30: Ana Oncina, Sole Otero i Cristian Robles

12.30 – 14.00:  Valles, Boada i Onliyú

16.30 – 18.00: Autores de Voltio

18.00 – 19.30: Núria Tamarit i Xulia Vicente

EDITORIAL HIPERBÓRIA. Stand 133

Dijous 5 de maig

17.00: Andreu Ponsirenas Santon

Divendres 6 de maig

17.00: Andreu Ponsirenas Santon

Dissabte 7 de maig

11.00: Andreu Ponsirenas Santon

17.00: Andreu Ponsirenas Santon

Diumenge 8 de maig

11.00: Andreu Ponsirenas Santon

17.00: Andreu Ponsirenas Santon

FANDOGAMIA EDITORIAL. Stand 40.

Dissabte 7 de maig

12.00: Rubén Fernández

17.00: Álvaro Terán

GALERIE 9e ART. Stand 37

Divendres 6 de maig

17.00 - 18.00: Frank Pé

Dissabte 7 de maig

17.00 - 18.00: Frank Pé

GRAFITO EDITORIAL. Stand 105.

Dijous 5 de maig

17.00 – 18.00: Nacho Fernández

18.00 – 19.00: Carles Ponsí

Divendres 6 de maig

12.00 – 13.00: Nacho Fernández

13.00 – 14.00: Carles Ponsí

17.00 – 19.00: Agustín Ferrer Casas i Sergio Bleda

19.00 – 20.00: Nacho Fernández

20.00 – 21.00: Carles Ponsí

Dissabte 7 de maig

11.00 – 13.00: Agustín Ferrer Casas

12.00 – 14.00: Sergio Bleda i Carles Ponsí

13.00 – 14.00: Nacho Fernández

17.00 – 19.00: Carles Ponsí

18.00 – 20.00: Sergio Bleda

19.00 – 21.00: Nacho Fernández

Diumenge 8 de maig

11.00 – 12.00: Nacho Fernández

12.00 – 14.00: Carles Ponsí i Sergio Bleda

16.30 – 18.00: Carles Ponsí

18.00 – 19.00: Nacho Fernández

MÓN CÒMIC / MUNDO CÓMIC – EL CORTE INGLÉS. Stand 101.

Divendres 6 de maig

17.00 - 20.00: Juanan Ramírez

17.00 - 18.00: Jordi Bernet

18.00 - 19.00: Altarriba i Kim

Dissabte 7 de maig

10.30 - 14.30: Bié

11.00 - 12.00: Manel Fontdevila

12.00 - 13.00: Juan Carlos Bonache

13.00 - 14.00: Daniel Torres

17.00 - 20.00- Juanan Ramírez

17.00 - 18.00- Zerocalcare

18.00 - 19.00- Enrique Sánchez

19.00 - 20.00: Georgina Gerónimo

Diumenge 8 de maig

10.30 - 14.30: Bié 

11.00 - 12.00: Cristina Torrón

12.00 - 14.00: F.Ibáñez

NÓRDICA LIBROS. Stand 77.

Divendres 6 de maig

18.00 – 20.00: Marion Fayolle

Dissabte 7 de maig

17.00 – 19.00: Marion Fayolle

Diumenge 8 de maig

11.00 – 13.00: Marion Fayolle

NORMA EDITORIAL. Stand 102

Divendres 6 de maig

16.30 – 18.00: Ben Bocquelet, Serpieri, Víctor Santos, Carlos Puerta, Daniel Torres, Rubén Pellejero, Jorge Carrión, Sagar, Kim, Altarriba, Gustavo Rico i Jorge García

18.30 – 20.00: Cyril Pedrosa, Koren Shadmi, Julián López, Daniel Estorach, Belén Ortega, Zidrou, Jordi Lafebre, Prado, Efa, Marc Sintes i Dalmases.

Dissabte 7 de maig

10.30 – 12.00: Ben Bocquelet, Víctor Santos, Belén Ortega, Francis Porcel, Cyril Pedrosa, Mai Egurza, Zidrou, Jordi Lafebre (11h a 12h), Díaz Canales, Rubén Pellejero, Daniel Torres i Efa.

12.30 – 14.00: Serpieri, Barbucci, Koren Shadmi, Ralph Meyer, Maria Llovet, Prado, Marc Sintes, Dalmases, Miki Montlló, A.J. Albuquerque, Kim i Altarriba.

16.30 – 18.00: Ben Bocquelet, Serpieri, Julián López, Daniel Estorach, El Torres, Barbucci, Daniel Torres, Miki Montlló, Belén Ortega, Carlos Puerta, Gustavo Rico i Jorge García.

18.30 – 20.00: Cyril Pedrosa, Koren Shadmi, Miguelanxo Prado, Maria Llovet, Kim, Altarriba, Zidrou, Jordi Lafebre, Francis Porcel, A.J. Albuquerque, Marc Sintes i Dalmases.

Diumenge 8 de maig

10.30 – 12.00: Ben Bocquelet, Koren Shadmi, Díaz Canales, Rubén Pellejero, Daniel Torres, Maria Llovet, Francis Porcel, Mai Egurza, Zidrou, Jordi Lafebre (11h a 12h), Gustavo Rico i Jorge García

12.30 – 14.00: Cyril Pedrosa, El Torres, Julián López, Daniel Estorach, Barbucci, Víctor Santos, A.J. Albuquerque, Miguelanxo Prado, Belén Ortega, Kim, Marc Sintes i Dalmases.

16.30 – 18.00: Marc Sintes, Dalmases, Miguelanxo Prado, Jaime Martín, Sagar, Ralph Meyer, Bonache, David Ramírez, Oriol, Zidrou, Jordi Pastor i Damián.

PANINI COMICS. Stand 99.

Dissabte 7 de maig

10.00 – 11.30: Carlos Pacheco i Daniel Acuña

11.30 – 13.00: Esad Ribic i Mahmud Asrar

Diumenge 8 de maig

12.00: Georgina Gerónimo

PENGUIN RANDOM HOUSE. Stand 73-74.

Dissabte 7 de maig

12.00 - 13.00: Cristina Bueno i Isaac Rosa

12.00 - 13.00: Cristina Bueno

12.00 – 14.00: Sara Fratini, Manel Fontdevila i Miguel B. Núñez

13.00 – 14.00: Zerocalcare

16.00 - 17.00: Agustina Guerrero

17.00 – 18.00: Sara Fratini, Flavita Banana, Covadonga i Cristina Torrón

18.00 - 19.00: Javirroyo

18.00 – 19.00: Zerocalcare, David Rubín, Agustina Guerrero i Joana Santamans

Diumenge 8 de maig

12.00 – 13.00: Miguel B. Núñez i Joana Santamans

PLANETA CÓMIC. Stand 92.

Divendres 6 de maig

17.00 – 18.00: Raquel Franco i Cristina Bueno

18.00 – 19.00: David Daza

Dissabte 7 de maig

12.00 – 13.00: David Daza

13.00 – 14.00: José Fonollosa

17.00 – 18.00: Ernest Sala

18.00 – 19.00: Esteban Maroto

19.00 – 20.00: Iván Fernández e Ibán Coello

Diumenge 8 de maig

12.00 – 13.00: David Daza

13.00 – 14.00: José Fonollosa

17.00 – 18.00: Ernest Sala

PONENT MÓN. Stand 143.

Divendres 6 de maig

17.00 – 18.00: Bosse

Dissabte 7 de maig

12.00 – 13.00: Segrelles

17.00 – 18.00: Bosse

SALAMANDRA GRAPHIC. Stand 70.

Dissabte 7 de maig

12.00 – 14.00: Zeina Abirached

18.00 – 20.00: Zeina Abirached

YOJIMBO COMICS. Stand 126.

Divendres 6 de maig

17.00 – 18.00: Miguel Ángel Giner, Núria Tamarit i Xulia Vicente Jiménez

18.00 – 19.30: Sento Llobel i Manel Gimeno

Dissabte 7 de maig

12.00 – 13.30: Sento Llobell

16.00 – 17.00: Mique Beltrán

Diumenge 8 de maig

17.00 – 18.00: Mique Beltrán

Contacte
C/. Palau, 4 - 08002 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com


© 2006 - 2017 FICOMIC
Altres salons


Xarxes socials
FICOMIC_manga FICOMIC_salon
Aquesta web utilitza galetes (cookies) pròpies i de tercers per oferir una millor navegació. Al navegar-hi l'usuari accepta l'ús que fem de les galetes (cookies). L'usuari pot evitar la generació de galetes (cookies) i eliminar-les mitjançant les opcions del seu navegador. Bloquejar les galetes (cookies) pot implicar que alguns dels serveis i opcions d'aquesta web no funcionin correctament.

Les galetes (cookies) són petits fragments de text que les webs envien als navegadors i que s'emmagatzemen al dispositiu de l'usuari, ordinadors, telèfons mòbils, tauletes, etc. Serveixen per millorar l'experiència d'ús de la web, ja que aquests arxius permeten que el lloc web recordi informació sobre la visita que ha fet l'usuari, com les opcions preferides o l'idioma. D'aquesta manera la web personalitza el seu contingut i es fa més àgil i útil per l'usuari.   

Al navegar per aquesta web l'usuari està acceptant que s'instal·lin galetes (cookies) al seu dispositiu que ens permeten conèixer la següent informació:

Tipus de galetes (cookies)

Aquesta web utilitza galetes (cookies) temporals de sessió i galetes (cookies) permanents. Les galetes (cookies) de sessió únicament guarden dades mentre l'usuari accedeix a la web. Les galetes (cookies) permanents emmagatzemen les dades al dispositiu perquè siguin accessibles en més d'una sessió.

Segons la finalitat de les dades obtingudes la web pot utilitzar:

Galetes (cookies) tècniques

Les que permeten a l'usuari la navegació a través de la pàgina web i la utilització de les diferents opcions o serveis que conté. Per exemple, controlar el trànsit i la comunicació de dades, identificar la sessió, accedir a les parts web d'accés restringit, realitzar la sol·licitud d'inscripció o participació en un esdeveniment, utilitzar elements de seguretat durant la navegació i emmagatzemar continguts.

Galetes (cookies) de personalització

Les que permeten a l'usuari accedir a la web amb algunes característiques de caràcter general que ja estan predefinides al seu dispositiu o que el mateix usuari defineixi. Per exemple, l'idioma, el tipus de navegador a través del qual accedeix a la web, el disseny de continguts seleccionat, la geolocalització del dispositiu o la configuració regional des d'on accedeix.

Galetes (Cookies) d'anàlisi estadística

Les que permeten realitzar el seguiment i l'anàlisi del comportament dels usuaris als llocs web. La informació recollida s'utilitza en el mesurament de l'activitat dels llocs web i per a l'elaboració de perfils de navegació dels usuaris, que permetrien millorar el servei.

Galetes (cookies) de tercers

També es poden instal·lar galetes (cookies) de tercers que gestionen i milloren els serveis oferts. Com per exemple, serveis d'estadístiques com Google Analytics.

Gestionar les galetes (cookies) al meu navegador

L'usuari pot acceptar, bloquejar o eliminar les 'cookies' instal·lades al seu equip mitjançant la configuració de les opcions del navegador del seu dispositiu.

Si es bloqueja l'ús de galetes (cookies) al navegador és possible que alguns serveis o funcionalitats de la pàgina web no estiguin disponibles.